تبلیغات
دنیای مد و فشن و ارایش و زیبایی - درمان غذایى پوست

دنیای مد و فشن و ارایش و زیبایی

عاشقانه , مو , مد و فشن و ارایش و زیبایی, پوست , ازدواج ,عکس هندی, , اس ام اس , تست روانشناسی , اس ام اس و جک , ازدواج , ارایش

درمان غذایى پوست

یكى از شایع ترین عوارضى كه پس از یك دوره طولانى رژیم گرفتن در بدن ظاهر مى شود، شل شدن و ایجاد خطوط چین و چروك روى پوست به ویژه در نواحى صورت، زیر بغل و كشاله ران است. گرچه استفاده از كرم هاى سفت كننده و ضدچروك در رفع این مسئله بسیار موثر است ولى مصرف انواع ویتامین ها در زمان رژیم گرفتن بیشتر از آن توصیه مى شود.
ویتامین : A بافت هاى محافظ پوست را تقویت كرده و به آنها استحكام مى بخشد. باعث ترمیم و احیاى بافت پوست مى شود و از بروز جوش ها جلوگیرى مى كند. ویتامین آ به  عنوان یك آنتى اكسیدان قوى عمل كرده و با ممانعت از فعالیت رادیكال هاى آزاد بروز چین و چروك پوست را به تعویق مى اندازد. جگر، زرده تخم مرغ، ماهى، لبنیات، سبزیجات برگ سبز و میوه هاى زرد و نارنجى منبع خوبى از این ویتامین به شمار مى روند.
ویتامین B2: به ترمیم و احیاى رنگ پوست كمك مى كند. استرس و نگرانى را كه دشمن شماره یك پوست است رفع مى نماید و به عنوان یك ضدجوش طبیعى تاثیر ویژه اى در شفافیت پوست خواهد داشت. این ویتامین را كه در سلامت پوست بسیار مفید است مى توانید در گوشت قرمز، شیر، ماست، بادام زمینى، تخم مرغ و غلات سبوس دار پیدا كنید.
ویتامین C : آنتى اكسیدان بسیار قوى است كه در درمان و بهبود زخم ها و جراحت هاى پوستى بسیار لازم و ضرورى است. میزان كلاژن پوست را افزوده و باعث سفت شدن پوست مى شود. چین و چروك و خطوط ریز روى پوست را رفع كرده و سوختگى هاى ناشى از تشعشعات خورشید را درمان مى كند. ویتامین C علاوه بر مركبات به میزان فراوان در فلفل قرمز، سیب زمینى، گوجه فرنگى و كیوى یافت مى شود.
ویتامین :E به عنوان یك مرطوب كننده و آب رسان طبیعى عمل مى كند. به پوست نرمى و لطافت مى بخشد و از زبرى و چروك آن جلوگیرى مى نماید. سد محافظتى در برابر نور خورشید بوده و تاثیر مفیدى در درمان آفتاب سوختگى و كاهش التهابات پوستى دارد. غلات سبوس دار، سبزیجات برگ سبز تیره، تخمه، آجیل، بادام زمینى و فرآورده هاى سویا نظیر شیر سویا و دانه سویا را فراموش نكنید.


طبقه بندی: پوست، 
برچسب ها: درمان آفتاب، بادام زمینى،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 آبان 1387 توسط ساحل | نظرات ()
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
آمار سایت