تبلیغات
دنیای مد و فشن و ارایش و زیبایی - موهاى سالم و درخشان با مراقبت صحیح

دنیای مد و فشن و ارایش و زیبایی

عاشقانه , مو , مد و فشن و ارایش و زیبایی, پوست , ازدواج ,عکس هندی, , اس ام اس , تست روانشناسی , اس ام اس و جک , ازدواج , ارایش

موهاى سالم و درخشان با مراقبت صحیح
این روزها انواع ویتامین ها و پروتئین به همان اندازه كه در آشپزخانه یافت مى شوند در حمام نیز موجودند. محصولات بسیار متنوع و گوناگونى حاوى ویتامین هاى مختلف براى شست وشو و مراقبت از موهایى با طبیعت ها و ویژگى هاى مختلف در داخل و خارج از كشور تولید مى شوند كه در اغلب سوپرماركت ها و داروخانه ها عرضه مى شوند. با این وجود هنوز هم براى اینكه موهایى سالم و درخشان داشته باشیم باید نكاتى كوچك اما بااهمیت را در مراقبت از موهایمان رعایت كنیم.
مهم نیست شما چه سن و سالى دارید و یا موهایتان صاف، مجعد، خشك یا چرب باشد در هر حال در روزگار ما مى توانید به راحتى شامپو و نرم كننده هاى مناسب براى آن بیابید. اگرچه با وجود تبلیغات متعددى كه در رسانه هاى مختلف مى بینید باید توصیه كنیم پیش از مصرف هر یك از این محصولات قبلاً اطلاعات درج شده بر روى قوطى را مطالعه كنید.
چنانكه مى دانید موهاى ما جسم مرده هستند كه به دلیل ترشح چربى از غده هاى موجود در پوست سر چرب مى شوند و به تدریج با نشستن گرد و غبار بر روى آن نمایى كدر پیدا مى كنند. نحوه شست وشوى موها، دفعات شست وشو و همچنین رژیم غذایى عواملى هستند كه مى توانند سلامت موها را تامین كنند. یك رژیم غذایى متعادل یكى از الزامى ترین عوامل براى رشد خوب در موها است. رژیم هاى غذایى فقیر مى توانند موجب به خطر افتادن سلامتى موها شوند و بروز برخى عوارضى مانند شوره سر، خشكى و ریزش موها را سبب شوند. استرس نیز نقش بسزایى در از میان رفتن سلامتى و درخشش موها دارد و مى تواند ابتلاى موها به شوره و یا ریزش در آنها را موجب شود.
براى اینكه همواره موهایى درخشان و سالم داشته باشید از خوردن سبزى ها و میوه هاى تازه غفلت نكنید. پس از اطمینان از رعایت یك رژیم غذایى متعادل باید به انتخاب شوینده مناسب براى موهایتان توجه كنید.
سعى كنید از شامپوهاى بسیار ملایم مانند شامپو بچه براى شست وشوى دائم موهایتان استفاده نكنید. براى افرادى كه موهاى نازك یا كم حجم دارند این روزها شامپوهایى با عنوان حجم دهنده مو به بازار آمده كه با پوشاندن تارهاى مو با لایه اى از پروتئین موجب ضخیم تر شدن مو و در نتیجه حجیم تر به نظر رسیدن موها مى شوند. شامپوها مى توانند اثرات مفید دیگرى نیز بر مو هاى ما به جا بگذارند از این رو پیش از انتخاب و خرید شامپو محتویات آن را بر روى برچسب قوطى مطالعه كنید تا شامپویى حاوى مواد مناسب براى موى خود را بیابید. شامپوهایى كه محتوى پروتئین ها، كراتین و آمینواسیدها هستند حفره   هاى ناشى از دكلره یا سایر تكنیك هاى آرایشى مضر براى موها را پر مى كنند و به این ترتیب براى مراقبت و محافظت از چنین موهایى بسیار مناسب و مفید هستند. انواع مرطوب كننده هاى مو نیز مانند مرطوب كننده هاى پوست، رطوبت لازم و از دست رفته موها را تامین مى كنند، به ویژه مرطوب كننده هاى حاوى اسیدلاكتیك، لسیتین.
پانتنول یا ویتامین B5 نیز كه به موها نفوذ مى كند موجب تقویت و افزایش رشد موها مى شود. پس از انتخاب شامپوى مناسب نوبت به روش صحیح شست وشوى موها مى رسد. هنگام استحمام براى شستن سر آن را پایین بگیرید تا جریان خون در سر بیشتر شود. سپس با شامپوى مناسب و با نوك انگشتان سرتان را بشویید. براى این منظور با سرانگشتان پوست را ماساژ دهید و با حركت   هاى دورانى به آرامى از پشت سر و بالاى گردن به سمت رستنگاه مو در پیشانى پیش بروید. چند دقیقه به همین ترتیب سر را شست وشو دهید و سپس آبكشى كنید.
همیشه از یك نوع شامپو براى شست وشوى موهایتان استفاده نكنید زیرا موها به زودى نسبت به آن مقاوم مى شوند بنابراین پس از هر ۱۰ بار شست وشو حداقل یك بار با شامپوى دیگر موهایتان را بشویید. خواهید دید كه به این ترتیب موهاى شما درخشان تر خواهند برد.
پس از هر بار شست وشو از یك نرم كننده استفاده كنید. نرم كننده ها فلس هاى ریز روى موها را در جاى خود مى چسبانند و موجب نرم شدن موها و حفظ سلامتى آنها مى شوند. نرم كننده را با نوك انگشتان به سر موها ماساژ دهید و از زدن نرم كننده به ریشه هاى مو بپرهیزید زیرا موجب چرب شدن سریع تر موها مى شود. بگذارید نرم كننده چند دقیقه بماند و سپس موها را آبكشى كنید.
براى خشك كردن موها نیز بهترین روش بستن یك حوله خشك و گرم به دور سر است تا آب اضافى موها گرفته شود.

طبقه بندی: مو،  پزشکی و زیبایی ، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 آبان 1387 توسط ساحل | نظرات ()
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
آمار سایت